İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü (MÜİSEF)’in “1. Danışma Kurulu Toplantısı”,  Marmara Üniversitesi Sultanahmet Külliyesi’nde gerçekleştirildi.
İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü (MÜİSEF)’in “1. Danışma Kurulu Toplantısı”, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Külliyesi’nde gerçekleştirildi.
30 Temmuz 2019
Paylaş:

Marmara Üniversitesi ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi işbirliğiyle kurulan İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü’nün (MÜİSEF) “1. Danışma Kurulu Toplantısı” Marmara Üniversitesi Sultanahmet Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

Yerli ve yabancı akademisyenlerin katılımlarıyla gerçekleşen toplantı, Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan ve Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ın “hoş geldiniz” konuşmalarıyla başladı. Aşan, konuşmasında, katılım finans alanında genel anlamda hızla büyüyen bir yapı olduğundan ve bu hıza yetişip aradaki farkı kapatmak adına hızlı harekete geçilmesi gerektiğinden bahsetti. Oluşturulan bu yapının bir “enstitü” olması konusundaki önemine ise şu sözleriyle değindi: “Niye enstitü için ısrar ediyoruz? Çünkü enstitü, diğer programlara göre çok daha bütüncül ve kapsamlı bakabileceğimiz bir alan. […] Enstitü içine birçok farklı disiplini alabiliyorsunuz". Aşan, sözlerini, oluşturulan bu enstitünün ilerleyip gelişerek bir fakülteye dönüşmesi konusundaki temennisini belirterek bitirdi.

Fotoğraf Galerisi